DjMatiu

Muzyka, Energy 2000, DjMatiu


#1 2009-10-10 18:45:16

.::DjMatiu::.

Administrator

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 39
Punktów :   

Pioneer CDJ 1000

Pioneer CDJ (1000) i DVJ-X1 są najbardziej pożądanymi produktami 100 najlepszych DJ-ów według czasopisma DJ Magazine! Każdego roku coraz więcej ludzi na świecie głosuje przez internet na swoich ulubionych DJ-ów za pośrednictwem witryny internetowej poważanego magazynu “DJ Magazine”. W tym roku redakcja otrzymała 100 000 głosów z całego świata, a wyniki ukazały się w wydaniu październikowo-listopadowym. Obok serii wywiadów i artykułów pojawił się ranking najlepszych typów od 1 do 100.

http://www.ftb.pl/_files/obrazy/_sprzet/pioneer/cdj1000mk2/mk2angle%2Ejpg

Na pytanie: “Co jest największym technologicznym przełomem w branży DJ w ostatnich latach?”, 46 ze 100 odpowiedziało, że najwyższe modele odtwarzaczy CD Pioneera lub nowa hybrydowy odtwarzacz DVD, DVJ-X1.

Trzeci rok z rzędu najlepszy DJ – Tiesto – który zagrał dla rekordowej ilości 4.6 miliardów widzów oglądających transmisję z olimpiady na całym świecie. I co według tego wpływowego ambasadora muzyki dance było przełomem w technologii w ostatnich latach? Tak, zgadliście, Pioneer DVJ-X1.


http://www.ftb.pl/_files/obrazy/_sprzet/pioneer/DVJx1/DJV%5FX1%5FMASTER%5FMID%2Ejpg

Tegoroczne komentarze od wiodących DJ-ów wskazały duży wzrost ogarniający odtwarzacze CDJ jako obecne i przyszłe źródło zastępujące winyle. DJ Seb Fontaine z Radio1 powiedział „Gram prawdopodobnie około 10 % utworów z płyt winylowych. Jeśli nagranie mi się podoba wypalam je na CD”. Inny znany DJ – Danny Howells oznajmił „W ostatnich kilku latach nawet najbardziej ascetyczni użytkownicy przechodzili na CD”.

Pioneer CDJ-1000 został uznany przez 18 DJ-ów jako największy przełom technologiczny, z których 5 było w czołowej 20. Pioneer DVJ-X1 został wyróżniony przez 7 znanych DJ-ów, włącznie z Tiesto, Marco V i Anne Savage. Całkiem imponujące zważywszy, że produkt ledwo co został wprowadzony na rynek.

Inne produkty Pioneera, które wyróżniono słowami uznania jako najbardziej przełomowe, to Pioneer DJM-909 wyróżniony przez ATB, który uplasował się na miejscu 13 oraz efektor Pioneer EFX-500 uznany przez DJ Vibe.


http://www.ftb.pl/_files/obrazy/_sprzet/pioneer/DJM%5F909%5FANGLE%5FMID%2Ejpg

Innym zaobserwowanym zjawiskiem były słowa uznania  wyrażane przez DJ-ów  wspierających innych  producentów sprzętu DJ jak Carl Cox z miejsca nr 11 (promotor Vestaxa), który uznał CDJ-1000, mówiąc: „Oni (Pioneer) wykonali to jak należy i naprawdę ułatwili sprawy DJ-om”. Duet DJ Deep Dish z miejsca 10 powiedział: „Pioneer CDJ-1000? To jest to!” Ciekawe zważywszy, że wprowadzali na rynek gramofon CD Technicsa!

Gdy zapytany o najbardziej osobliwy moment 2004 roku, James Zabiela relacjonuje swoje doświadczenia w pokoju testowym w centrali Pioneera w Japonii, gdy inżynierowie i „grube ryby” go obserwowali! Opisując doświadczenie mówi: „To było jakby obcy na mnie eksperymentowali w swoim UFO. Szaleństwo!”

Uzyskanie takiego uznania od najbardziej poważanych DJ-ów na świecie to niezwykłe osiągnięcie dla produktów DJ Pioneera. To stosowny symbol, że będąc obecnym od 10 lat w branży, teraz marka i produkty są uważane przez najlepszych profesjonalistów, za wyznaczające standardy w branży oraz uznawane za bezsprzecznego lidera na polu technologii DJ. „Koniec kropka”!

Poniżej znajduje się spis rankingu DJ-ów oraz ich komentarze na temat Pioneera.

"Dziękuje wszystkim DJom w kraju i za granicą za absolutne wsparcie  i wyrazy uznania dla marki Pioneer, bez waszej wiedzy i doświadczenia Pioneer nie osiągnąłby tego co osiągnął."

Dariusz Chojnacki
Pioneer


DJ MAG Top 100 DJs 2004

Pytanie:  Co było największym przełomem technologicznym dla DJów/producentów w ostatnich latach?



1  Tiesto  -  Odtwarzacz DVD Pioneer

3 Armin Van Buuren -  Pioneer CDJ-1000

5 Ferry Corsten -  Nowe rodzaje odtwarzaczy CD

10 Deep Dish -  Pioneer CDJ1000 – koniec kropka

11 Carl Cox  - Pioneer CDJ-1000.  Zrobili to jak należy znacznie ułatwiając sprawy Djom.

12 Sander Kleinenberg - Dla mnie to wprowadzenie DVD do stanowisk DJskich

13 ATB  -  Pioneer DJM-909, znakomity mikser!

14 Judge Jules -  Pioneer CDJ1000

16 Marco V -  Pioneer DVJ-X1, Odtwarzacz CD z wbudowanym DVD pozwalający na miksowanie dźwięku i obrazu. Mam nadzieję korzystać z tego niebawem w moich setach.

17 Roger Sanchez  Technologia CDJ całkowicie zmieniła grę. Więcej DJów gra na CD i na lotniskach ginie mniej opakowań z płytami.

18 Benny Benassi - Profesjonalne odtwarzacze DJ CD

19  Tall Paul  - Odtwarzacze CD

20 Danny Howells - Pioneer CDJ1000.  W ostatnich latach nawet najbardziej ascetyczni użytkownicy przeszli na CD.

21 Steve Lawler -  CDJ.  Teraz można zrobić o wiele więcej z CDJ niż ze zwykłym odtwarzaczem. Umożliwiają łatwe miksowanie, co robi moją pracę  jako Dja bardziej kreatywną i ciekawszą.

25 Eddie Halliwell -  CDJ/DVJ i Ableton na żywo

28 Johan Gielen -  Postępujący rozwój i udoskonalanie mikserów CD. To niesamowite jak oni symulują wrażenie winylu, gdy w rzeczywistości miksujesz CD.

32 Markus Schulz - CDJ-1000 i odprawa na samolot online.

33. Joji Biomehanika - Final Scratch i Pioneer CDJ-1000. Dzięki nim moje opakowania z płytami stały się lżejsze.

35 Bad Boy Bill  - Pioneer DVJ

37 Dave Clarke  - Miksowanie CD.  Wypróbowany i przetestowany.  Cd są łatwe do przechowywania, kompatybilne i łatwe w transporcie.

39 Above & Beyond - CDJ, ale ten rok będzie należał do Ableton Live

43 Nick Warren -  Odtwarzacze CD Pioneer

45 Laurent Garnier - Dla DJów nowe odtwarzacze CD zmieniły wszystko, a nowe odtwarzacze DVJ również to zrobią.

47 Jeff Mills -  Z pewnością powiedziałby że Pioneer DVJ

48 Satoshi Tomiie - Odtwarzacze CD i oprogramowanie jak Albeton Live

52 John ‘00’ Fleming - Pioneer CDJ-1000 Mk2s i Albeton Live

53 Plump DJs -  Pioneer CDJ1000

54 David Morales -  Świat cyfrowych – komputerów i oprogramowanie oraz CDJs

57 Dave Seaman  - Nowy odtwarzacz Pioneer DVJ DVD

58 Fergie  -  Odtwarzacze CD, najprawdopodobniej

59 Matt Hardwick -  Wychodzenie winyli i przejście na CD jest najprawdopodobniej największym przełomem technologicznym ostatnich lat

62 M.I.K.E. (PUSH) - Nowa generacja odtwarzaczy CD dla mnie stanowi to!

64 Max Graham -  Pioneer’s DVJ.  Zindywidualizowane obrazy skorelowane z muzyką? Żyjemy w niezwykłych czasach…

70 Junior Jack -  Pioneer CDJ 1000, mimo że nie gram na CD-kach tak dużo.

78 Dave Pearce -  CDJ

79 Anne Savage  - Odtwarzacz Pioneer DVJ-X1 DVD

80 DJ Vibe -  Final Scratch, Cycloops i efektor Pioneer EFX500

84 Armand Van Helden - Plug-iny, scratchery CD i DVD …lista jest nieskończona

85 Chris Fortier  - CDJ

86 Remy  -  Efekty edycyjne Pioneer CDJ

87 Seb Fontaine  - Odtwarzacze CD.  Są tak dobre teraz i o tyle łatwiej z nimi podróżować.  Prawdopodobnie gram 10% z płyt.  Jeśli kawałek mi się podoba wypalam go na CD.

89 James Lavelle -  Pioneer CDJ1000 i możliwość oprogramowania umożliwiające wypalanie sprawiają że muzyka jest tak szybka. Zrewolucjonizowały DJing.

90 Proteus -  Pioneer CDJ

97 Darude -  Pioneer CDJ 1000.  One rządzą i zmieniły stare nawyki ludzi.

98 Andy Farley -  Technologia mikserów CD stała się zaawansowana bez końca. Korzystam więcej z CDRów z nowym materiałem w mich setach i zabieram więcej CD w podróż, na wypadek gdyby przewoźnik zgubił moje płyty.

99 Ronald Van Gelderen - Powiedziałbym CDJ od Pioneera.  Używam go bardzo dużo w celu sprawdzania materiału w trasie 

100 Mark Farina -  Pioneer  CDJ1000.  Znacznie zmienił sprawy.  Teraz gram około 80% setów z CDków.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.simr201019.pun.pl www.eit.pun.pl www.mechatronikaam.pun.pl www.zarzadzanieumk.pun.pl www.pokemon.pun.pl